Cena
Značka
   
Zvětšení
Hmotnost (g)
g
Ostatní vlastnosti

Kolimátory

Kolimátor je optické zařízení, které pomáhá mířit na cíl při střelbě. Upevňují se ke zbrani a usnadňují míření, díky tomu, že řeší problém se střídavým zaostřováním mířidla na cíl. Využívá se v případech, kdy je třeba střílet okamžitě, při sportovní střelbě, myslivosti i u ozbrojených jednotek. V naší nabídce najdete kolimátory na airsoft, lov i sportovní střelbu.

Kolimátory tvoří jedna čočka, polopropustné sklíčko a zdroj světla. Jako zdroje světla používají kolimátory LED žárovky či laser, ale často slouží jako zdroj světla pouze slunce. Oproti puškohledům kolimátory nepromítají světlo přes soustavu čoček. Čočka zde slouží pouze ke kolimaci světelného zdroje, obraz přes ni neprochází.

Kolimátory se dají rozdělit do dvou skupin – otevřené kolimátory a tubusové kolimátory.

Otevřené kolimátory

Otevřené kolimátory přenášejí světelný bod na sklíčko vysunuté v přední části. Jsou vhodné především pro klasické pistole. Jejich výhodou je velké zorné pole, díky kterému není nutné mít kolimátor v přesné vzdálenosti a úrovni od oka. 

Tubusové kolimátory

Tubusové nebo také uzavření kolimátory se svým vzhledem podobají puškohledům, ale jsou podstatně kratší. Tyto kolimátory jsou vhodné na vzduchovku a brokovnici, protože mají menší zorné pole.

filtrovat produkty
Počet produktů: 11
Řazení
Produktů na stránku