Nikon Prostaff P3 3-9×40 M BDC puškohled

Nová řada puškohledů PROSTAFF P3 byla zkonstruována tak, aby poskytovala legendární optický výkon a mechanickou soudržnost značky Nikon po dlouhou dobu životnosti při náročném loveckém použití.
NA DOTAZ
5 343 vč. DPH

Popis

Nikon Prostaff P3 3-9×40 M BDC puškohled

Nová řada puškohledů PROSTAFF P3 byla zkonstruována tak, aby poskytovala legendární optický výkon a mechanickou soudržnost značky Nikon po dlouhou dobu životnosti při náročném loveckém použití. Modely PROSTAFF P3 s 3× zoomem jsou založeny na zcela nové platformě s jednopalcovým tubusem pro zvýšenou odolnost. Lovcům nabízejí všestranný rozsah zvětšení v ideálním vyvážení širokého zorného pole u krátkých ohniskových vzdáleností a zvětšených detailů u dlouhých ohniskových vzdáleností.

Kompletní vícenásobné antireflexní vrstvy na všech plochách sklo-vzduch
Optický systém puškohledů PROSTAFF P3 byl zkonstruován s využitím známých optických skel Nikon bez příměsí olova a arzénu.
Čočky jsou opatřeny kompletními vícenásobnými antireflexními vrstvami pro konzistentně jasný a ostrý obraz s vysokým kontrastem při všech zvětšeních.

Ruční točítka s nastavením záměrné osnovy po 1/4 moa a odpruženým resetováním nulové polohy
Nastavení horizontální a vertikální rektifikace puškohledů PROSTAFF P3 jsou prováděna v přesných, pozitivních pohybech se záskoky po 1/4 MOA, které jsou rozpoznatelné hmatem i sluchem. Odpružená točítka jsou jasně označena a lze je po zamíření resetovat na „nulu“ pro snadné porovnání při provádění nastavení v poli.

Odolná konstrukce
Optický systém a mechanismy puškohledů PROSTAFF P3 jsou uloženy v odolném jednopalcovém tubusu z leteckého hliníku včetně zoomového kroužku, krytek točítek a okuláru s vroubkováním sladěným pro dosažení vizuálně estetického vzhledu a zlepšeného uchopení během použití.

Velké konzistentní předsunutí výstupní pupily a postranní nastavení paralaxy
Optická konstrukce puškohledů PROSTAFF P3 poskytuje velké předsunutí výstupní pupily, které pomáhá s rychlým zachycením cíle, uchovává pozici tváře na zbrani během změn zvětšení a pomáhá udržovat v bezpečné vzdálenosti obočí střelce – i v případě střeliva s největším zpětným rázem, lehkých pušek a velkých úhlů střelby.

Volitelné záměrné osnovy pro přizpůsobení stylu střelby (bdc, duplex)
Řada puškohledů PROSTAFF P3 zahrnuje modely se záměrnými osnovami Nikon BDC a Duplex. Záměrná osnova Nikon BDC poskytuje unikátní průhledné balistické kroužky pro kompenzaci poklesu střely při střelbě na velké vzdálenosti, ale současně nabízí normální obraz pro střelbu na kratší vzdálenosti, kde je záměrným bodem samotný nitkový kříž. Záměrná osnova Duplex je ideální volbou pro střelce, kteří chtějí jednoduchý záměrný bod a ničím nerušené zorné pole.

Vodotěsné a nárazuvzdorné provedení odolávající zamlžování
Puškohledy PROSTAFF P3, konstruované pro maximální výkonnost při celoživotním lovu a střelbě v těch nejnáročnějších podmínkách, jsou plněné dusíkem a těsněné O-kroužky pro dosažení vodotěsnosti a odolnosti proti zamlžování. Nárazuvzdorná konstrukce odolává silných zpětným rázům a nárazům, ke kterým dochází v reálných náročných podmínkách.

Specifikace:

Záměrná osnova: BDC
Barva těla: Matná černá
Skutečná zvětšení (×): 3–9
Účinný průměr objektivu (mm): 40
Průměr výstupní pupily (při maximálním zvětšení) (mm): 4,4
Předsunutí výstupní pupily okuláru (mm): 91,5 (při zvětšení 3×) / 91,5 (při zvětšení 9×)
Průměr tubusu (mm): 25,4
Vnější průměr objektivu (mm): 48,8
Vnější průměr okuláru (mm): 44
Odstupňování nastavení (mm/1 klik): 1 klik = 1/4 MOA, 1 otáčka = 12 MOA, 1 otáčka = 48 kliků
Největší vnitřní nastavení (MOA): 75 MOA
Nastavení paralaxy (m): 91,4 až nekonečno
Průměr zorného pole ve vzdálenosti 100 m (m): 11,2 (při zvětšení 3×) / 3,8 (při zvětšení 9×)
Celková délka (mm): 315
Hmotnost (g): 425

Parametry

Objednací číslo 87000293
Zoomovací zvětšení 3-9
Průměr objektivu 40mm
Typ antireflexní úpravy optiky Vícenásobné antireflexní vrstvy
Šířka zorného pole 11,2-3,8m/1000m
Rozměr hlavního tubusu 25.4mm
Korekce paralaxy 91,4
Další vlastnosti Vodotěsný, Plnění dusíkem, Odolné proti zamlžování
Délka 315mm
Hmotnost 425g
Podle použití (účelu) lov a pozorování zvěře

Podobné produkty

Nevíte si rady?
Kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme.

expertnadalekohledy (zavináč) drexx (tečka) cz +420 313 574 808