BRESSER Pirsch 25-75x100 Spektiv

BRESSER Pirsch 25-75x100 disponují špičkovým optickým sklem BaK4, je plně vodotěsný a pogumovaný.
SKLADEM
13 290 vč. DPH

Popis

Bresser Pirsch 25-75x100 - ideální pro pozorování vzdálených cílů v přírodě i při terčové střelbě. Díky krátké zaostřovací vzdálenosti (již od 8m při zvětšení 25x) lze pozorovat i velmi blízké detaily - ptactvo, hmyz apod.

Pirsch 25-75x100 je vodotěsný monokulární dalekohled s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 25x-75x, průměrem objektivu 100mm a zorným polem 26m-14m/1000m. Dalekohled má díky velkému průměru objektivu velmi dobrou světelnost. Dalekohledem je možné pozorovat objekty již od vzdálenosti 8 metrů.

Optická soustava obsahuje vícečlenný achromatický objektiv, hranolový systém pro pozorování pod úhlem 45° a okulár s plynule měnitelným zvětšením. Všechny optické prvky jsou vyrobeny z optického skla velmi dobré kvality a jsou opatřeny antireflexními vrtsvami Bresser - FMC (Fully Multi Coating). Tyto vrstvy zlepšují schopnost přenosu světla a tím zvyšují skutečnou světelnost dalekohledu.

Tělo dalekohledu je pogumované. Objektiv je opatřený vysunovací rosnicí / sluneční clonou, která odstíní nežádoucí boční paprsky a zabrání orosení vnější optické plochy. Okulár je našroubovaný k tělu dalekohledu a má plynule měnitelné zvětšení. Zvětšení lze měnit otáčením zoomovacího kroužku na těle okuláru, kde je i stupnice zvětšení. Okulár má gumovou očnici, která netlačí na oční jamku. Pokud chcete pozorovat s nasazenými brýlemi, je možné očnici ohrnout. Vzhledem ke kratší vzdálenosti výstupní pupily (14mm-17mm) však doporučujeme pozorovat bez brýlí. Tělo dalekohledu je nasazené v objímce s patkou, v níž je závit pro uchycení ke stativu (stativ není součástí dodávky). Tubusem lze v objímce otáčet kolem optické osy objektivu o 360° a nastavit tak dalekohled do nejpříhodnější polohy pro pozorování a pomocí aretačního šroubku jej v této poloze zajistit. Ostření je vnitřní jednostupňové a je dostatečně přesné. Ostřící segment je umístěný na pravé hranolové straně těla dalekohledu a je dobře ovladatelný.

Dalekohled je dodávaný v textilním zpevněném pouzdře s odnímatelnými kryty okuláru a objektivu. V tomto pouzdře jej lze ponechat i při upevnění na stativu během pozorování. V místě patky a ostřícího šroubu jsou v pouzdře vytvořeny otvory.

Vlastnosti:
Zvětšení v rozsahu 25x-75x průměr objektivu 100mm zorné pole 26m-14m/1000m.
Dalekohledem je možné pozorovat objekty již od vzdálenosti 8 metrů.
Optická soustava obsahuje vícečlenný achromatický objektiv, hranolový systém pro pozorování pod úhlem 45° a okulár s plynule měnitelným zvětšením.
Všechny optické prvky jsou vyrobeny z optického skla velmi dobré kvality a jsou opatřeny antireflexními vrtsvami Bresser - FMC (Fully Multi Coating).
Tělo dalekohledu je pogumované.
Objektiv je opatřený vysunovací rosnicí / sluneční clonou.
Okulár je našroubovaný k tělu dalekohledu a má plynule měnitelné zvětšení, zvětšení lze měnit otáčením zoomovacího kroužku na těle okuláru, kde je i stupnice zvětšení.Okulár má gumovou očnici, která netlačí na oční jamku.
Tělo dalekohledu je nasazené v objímce s patkou, v níž je závit pro uchycení ke stativu.
Tubusem lze v objímce otáčet kolem optické osy objektivu o 360° a nastavit tak dalekohled do nejpříhodnější polohy pro pozorování a pomocí aretačního šroubku jej v této poloze zajistit.
Ostření je vnitřní jednostupňové a je dostatečně přesné, ostřící segment je umístěný na pravé hranolové straně těla dalekohledu a je dobře ovladatelný.
Dalekohled je dodávaný v textilním zpevněném pouzdře s odnímatelnými kryty okuláru a objektivu. V tomto pouzdře jej lze ponechat i při upevnění na stativu během pozorování. V místě patky a ostřícího šroubu jsou v pouzdře vytvořeny otvory.

Obsah balení:
dalekohled se zoom okulárem, krytka optiky, přepravní pouzdro.

Balení neobsahuje stativ.
Spektiv lze instalovat na speciální stativy pro pozorovací dalekohledy, ale i na běžné stativy pro fotoaparáty. 

Parametry

Objednací číslo 86000006
Zoomovací zvětšení 25-75
Průměr objektivu 100mm
Optický hranol BaK4 (korunové sklo s baryem)
Typ antireflexní úpravy optiky FMC (Fully Multicoated Cover)
Šířka zorného pole 25m/1000m
Minimální ostřící vzdálenost 8m
Relativní světelnost 16
Vhled okuláru pod úhlem
Zorný úhel 1,5°
Optický výstup 4-1,33mm
Dodáván včetně brašna, krytky, popruh
Další vlastnosti Stativový závit, Vodotěsný, Plnění dusíkem, Odolné proti zamlžování, Pogumovaný povrch
Šířka 485mm
Délka 128mm
Hloubka 177mm
Hmotnost 2182g
Podle použití (účelu) turistika, střelnice
Záruka 10 let

Nevíte si rady?
Kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme.

expertnadalekohledy (zavináč) drexx (tečka) cz +420 313 574 808