Nikon Monarch M5 ED 8x42

Výkonný model MONARCH M5 je stejně vhodný jak pro koníčky s vysokým výdejem energie, například horolezectví a vysokohorskou turistiku, tak pro volnější aktivity, například kempování. Model Monarch M5 je vybaven optickými skly s extrémně nízkým rozptylem světla (ED), která korigují barevnou vadu způsobující barevné obrysy a nabízejí za všech okolností brilantní obraz.
SKLADEM
8 730 vč. DPH

Popis

Nikon Monarch M5 8x42

Dalekohled MONARCH M5 je vybaven optickým sklem s extrémně nízkým rozptylem světla (ED), které opravuje barevné vady a nabízí tak jasný obraz a vysoké rozlišení. Lehké a odolné tělo je stylové, přenosné, vodotěsné a pohodlně se drží. Veškeré čočky a hranoly jsou opatřeny vícenásobnou antireflexní vrstvou, takže obraz je jasnější a má přirozenější barvy. Vrstva pro fázovou korekci zase zajišťuje vysoký kontrast.

Nikon Monarch M5 8x42 - Přirozený obraz 

Tento dalekohled vám zprostředkuje neuvěřitelné čirý obraz a umožní vám tak vnímat jemné detaily okolního světa. Použité optické sklo s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) opravuje chromatickou aberaci, která by se jinak projevovala jako barevné vady.

Nikon Monarch M5 8x42 - Komfort, styl a odolnost

Přepracované, stylové tělo dalekohledu se může pochlubit sofistikovaně čistým tvarem. Zároveň pohodlně padne do ruky a díky pogumovanému povrchu odolává nárazům a umožňuje pevný úchop.  Dalekohled byl navržen s ohledem na odolnost, je vodotěsný – do hloubky až 1 m po dobu 10 minut – a také odolný proti zamlžení, takže představuje ideální řešení pro outdoorové aktivity.

Nikon Monarch M5 8x42 - Nízká hmotnost

MONARCH M5 je extrémně lehkým zástupcem své třídy dalekohledů. Všechny modely dalekohledu MONARCH M5 váží 640 g nebo méně, takže je s sebou snadno vezmete na túry, lezení po horách a na řadu dalších outdoorových aktivit.

Nikon Monarch M5 8x42 - Jasný a přirozený obraz

Vysoký optický výkon dalekohledu MONARCH M5 vám umožní naplno vnímat vše, co vám příroda nabízí. Dalekohledy využívají vícenásobné antireflexní vrstvy na všech čočkách a hranolech, stejně jako vícenásobné dielektrické vrstvy s vysokou odrazností na hranolech pro zajištění vyšší rovnoměrnosti v propustnosti světla v celém rozsahu vlnových délek viditelného spektra. Můžete se tak těšit z jasnějšího obrazu a přirozenějšího podání barev. Vrstva pro fázovou korekci zároveň minimalizuje ztrátu rozlišení a přináší tak vysoce kontrastní obraz.

Nikon Monarch M5 8x42 - Šetrné pro oči

Otočné a posuvné gumové očnice nabízejí vysoký komfort a umožňují snadné umístění očí do optimální pozorovací pozice. Nastavení opatřená záskoky dovolují uživatelům seřídit si optimální předsunutí výstupní pupily – pro jisté pozorování celého zorného pole a maximální komfort při dlouhodobém používání

Nikon Monarch M5 8x42 - Volné ruce

Dalekohledy MONARCH M5 lze upevnit na stativ, což znamená, že je lze opatřit adaptérem pro upevnění na stativ, který se umístí doprostřed konstrukce dalekohledu. To je praktické zejména tehdy, pokud plánujete používat dalekohledy delší dobu ve stabilní poloze, například v úkrytu.

Nikon Monarch M5 8x42 - Dalekohled pro všechny

Ať již jste zkušení pozorovatelé ptáků, nebo patříte mezi nadšené obdivovatele divokých zvířat, dalekohledy řady MONARCH M5 jsou pro vás ideálním doplňkem. Díky zdánlivému zornému úhlu přes 60° – což je v této třídě dalekohledů bezprecedentní hodnota – nabízejí všechny modely MONARCH M5 špičkový pozorovací komfort. Pomohou vám rychle vyhledat ptáky v letu nebo skrytá divoká zvířata při vysoké kvalitě obrazu za všech okolností. 

Klíčové vlastnosti

  • Větší průměr objektivů zlepšují světelnost, schopnost dobrého vidění i za světelně špatných podmínek.
  • Světelná dráha hranolu zajišťuje dobré optické vlastnosti a současně kompaktní rozměry.
  • Skla s nízkým rozptylem snižují chromatické a sférické aberace – lepší kontrast , lepší podání barev a ostrost bez zkreslení v celém zorném poli.
  • Fázově korekční hranolové povlaky snižují vnitřní interference a zlepšují přenos světla, kontrast a rozlišení.
  • Antireflexní, vícevrstvá optika maximalizuje přenos světla v celém viditelném spektru.
  • Vysoce reflexní vícevrstvé povlaky s dielektrickým hranolem zvyšují vnitřní odraz na > 99%.
  • Vylepšené širší zorné pole oproti předchozím modelům.Parametry

Objednací číslo 87000323
Zvětšení 8x
Průměr objektivu 42mm
Konstrukce Lineární systém (roof)
Optický hranol BaK4 (korunové sklo s baryem)
Typ antireflexní úpravy optiky Vícenásobné antireflexní vrstvy
Šířka zorného pole 112m/1000m
Úhel zorného pole (reálný) 6,4°
Úhel zorného pole (zdánlivý) 48.2°
Minimální ostřící vzdálenost 2,5m
Relativní světelnost 28,1
Předsunutí výstupní pupily okuláru 19,5mm
Nastavení vzdálenosti okulárů 56–72mm
Dioptrická korekce ± 4 dioptrie
Očnice Otočné a polohovací
Další vlastnosti Fázové vrstvy, Optické sklo ED, Centrální ostření, Stativový závit, Vodotěsný, Voděodolný, Plnění dusíkem, Odolné proti zamlžování, Pogumovaný povrch
Šířka 129mm
Délka 145mm
Hloubka 54mm
Hmotnost 630g
Podle použití (účelu) turistika, lov a pozorování zvěře
Záruka 10 let

Nevíte si rady?
Kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme.

expertnadalekohledy (zavináč) drexx (tečka) cz +420 313 574 808