PENTAX PAPILIO II 6.5x21

Papilio je jedinečný dalekohled. Je samozřejmě skvělým a kompaktním společníkem na výlety do přírody a na dovolenou, ale pokud se zajímáte o květiny, hmyz, brouky nebo motýly, Papilio se stává nepostradatelným přístrojem.
NA DOTAZ
4 289 vč. DPH

Popis

Papilio je jedinečný dalekohled. Je samozřejmě skvělým a kompaktním společníkem na výlety do přírody a na dovolenou, ale pokud se zajímáte o květiny, hmyz, brouky nebo motýly, Papilio se stává nepostradatelným přístrojem. Žádný jiný dalekohled nekombinuje jemnou manipulaci a snadné pozorování s nepřekonatelným zaostřením na krátkou vzdálenost pouhých 50 cm! Můžete tak pozorovat přírodu v jejím přirozeném prostředí, aniž byste ji rušili nebo přehlédli sebemenší detail.

PAPILIO II 6,5x21 Sport Optics z řady U má následující specifikace:

Nová plně vícevrstvá optika
Blízké zaostření až 50 cm pro makro pozorování, jedinečné na trhu
Asférické elementy objektivu zajišťující ostrost od okraje k okraji
Vysoce kvalitní hranol B aK4 pro zvýšení přenosu a rozlišení
Dvouosé pouzdro s jedním tělem a synchronizovaným nastavením IPD okuláru
Tělo pokryté pryží poskytuje ochranu a přilnavost
Otočné očnice
Jemné nastavení dioptrií a rychlé a snadné centrální jemné zaostřování

Nová vícevrstvá optika

Plně vícevrstvé čočky slouží k tomu, aby maximalizovaly množství světla procházejícího objektivem, a tím zabránily vzniku odlesků a duchů, které by rušily váš výhled. PENTAX používá několik vrstev povlaků na každém povrchu každého prvku a hranolu v kompletní řadě Sport Optics. Tyto plně vícenásobně potažené optické vrstvy zajišťují maximální přenos světla a výsledkem je jasný a ostrý pohled na svět.


BaK4 hranoly

Skleněný hranol BaK4, který se nachází ve všech sportovních optických přístrojích PeNTAX, je díky svému vynikajícímu indexu lomu vysoce ceněný pro dokonale kulatou výstupní pupilu a jasný, nezkreslený obraz.

Asférické elementy

Ostrost od okraje k okraji je důležitým prvkem pro pohodlné sledování. Abychom toho dosáhli, používáme v našich okulárech asférické čočky. Jedná se o speciálně tvarovanou konstrukci čoček, která snižuje aberaci na minimum.

Funkce 50cm MACRO

Naprosto jedinečná a inovativní makro funkce přístroje Papilio umožňuje uživateli prohlížet si objekty ze vzdálenosti pouhých 50 cm! Uživatelé se tak mohou doslova ponořit do svého okolí, místo aby ho sledovali z dálky. velmi oblíbené u entomologů a všech, kteří milují motýly, pavouky, květiny atd.

Vnitřní ostření

Tato sofistikovaná optická konstrukce je rozhodující pro nízké nároky na údržbu a záruku dlouhé životnosti. Je zamezeno působení částic ze vzduchu a vlhkosti, čímž je zajištěno, že do krytu neproniknou žádné vnější vlivy a nenaruší jeho funkčnost.

Dlouhý oční reliéf

Dlouhý oční reliéf všech sportovních optických přístrojů PeNTAX umožňuje divákovi vidět celé zorné pole jasně a bez námahy. To je výhodné zejména pro nositele brýlí a umožňuje to sledování po delší dobu bez dalšího namáhání očí.

Nejen skvělé pro prohlížení zblízka! Ideální pro různé situace.

V muzeích nebo galeriích
Při pohledu dalekohledem můžete realističtěji sledovat mnoho detailů a můžete si také užít pocit, jako by se pozorovaný objekt vznášel při efektu trojrozměrného zobrazení.

Pro botanické a přírodní pozorování
Papilio je naprosto ideální pro horolezectví, turistiku i místní procházky. Pokud budete pozorovat květiny podél vaší cesty, všimnete si jejich skryté krásy společně s poletujícími motýly a jiným hmyzem. Papilio otevře zcela nový svět s jinou makro perspektivou.

Pro koncerty nebo sportovní klání
Papilio poskytuje vynikající výkon nejen pro pozorování blízkých objektů, ale i jako standardní dalekohled při zobrazení vzdálených cílů. Jasný průhled podpořen technologií „Fully multi-coating“ zvyšuje realistický pocit při sledování sportovních akcí a živých vystoupení všeho druhu.

Pro hvězdářství
Ačkoli je Papilio extrémně efektivní při sledování blízkých objektů, často ho používají i ti, kteří rádi zkoumají také noční oblohu. Je vybaven všemi technologiemi, které pro hvězdné pozorování potřebujete, jako je Fully multi-coating, či asférické čočky.

Parametry

Objednací číslo 84200022
Zvětšení 6.5x
Průměr objektivu 21mm
Konstrukce Porro systém (triedr)
Optický hranol BaK4 (korunové sklo s baryem)
Typ antireflexní úpravy optiky Vícenásobné antireflexní vrstvy
Šířka zorného pole 131m/1000m
Úhel zorného pole (reálný) 7,5°
Minimální ostřící vzdálenost 0,5m
Dioptrická korekce ± 3 dioptrie
Očnice Otočné a posuvné
Šířka 55mm
Délka 110mm
Hloubka 114mm
Hmotnost 290g
Podle použití (účelu) turistika
Záruka 24 měsíců

Nevíte si rady?
Kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme.

expertnadalekohledy (zavináč) drexx (tečka) cz +420 313 574 808