Vybrali jsme pro vás
(zvětšení × průměr objektivu)
Kategorie
Cena
Značka
                       
Zvětšení
Zoomovací zvětšení
Průměr objektivu (mm)
Konstrukce
Šířka zorného pole (m/1000m)
Minimální ostřící vzdálenost (m)
Hmotnost (g)
g
Ostatní vlastnosti

Binokulární dalekohledy - triedry

Binokulární dalekohledy jsou známé také pod názvem triedry. Tento typ dalekohledu je určen pro pozorování oběma očima. Hojně se binokulární dalekohledy využívají v turistice, myslivosti, námořnictví i v armádě. V naší nabídce najdete vhodné a výkonné dalekohledy značek Nikon, Meopta, Bresser a dalších.

Díky soustavě optických hranolů, která je vložena mezi dvě čočky lze použít objektiv s delší ohniskovou vzdáleností při zachování kratší konstrukční délky dalekohledu.

Triedry jsou charakterizovány dvojicí čísel, která uvádějí zvětšení a průměr objektivu. Například triedr 8×50 má tedy osminásobné zvětšení a objektiv o průměru 50 mm. V praxi to znamená, že pokud budete takovým dalekohledem pozorovat zvíře na vzdálenost 80 m, budete ho vidět tak, jako byste ho bez optické pomůcky pozorovali z 8 metrů.

Čím větší bude průměr objektivu, tím jasnější bude obraz, ale pozor na příliš rozměrné objektivy, dalekohledy jsou pak poměrně těžké.

Předností triedrů je možnost přizpůsobit vzdálenost mezi tubusy a jednoduché ovládání. V dnešní době jsou dalekohledy konstruovány tak, že je můžete pohodlně používat s brýlemi, ale nabízí i dioptrickou korekci.

Vybrat vhodný dalekohled není pro laiky nic snadného, nebojte se nás proto zeptat. Rádi vám s výběrem pomůžeme.

filtrovat produkty
Počet produktů: 188
Řazení
Produktů na stránku
strana: 1