Vybrali jsme pro vás
(zvětšení × průměr objektivu)
Kategorie
Cena
Značka
       
Zvětšení
Průměr objektivu (mm)
Konstrukce
Šířka zorného pole (m/1000m)
Minimální ostřící vzdálenost (m)
Hmotnost (g)
g
Ostatní vlastnosti

Dalekohledy

Za vznikem dalekohledu stojí holandský optik Hans Lippershey, který si roku 1608 nechal patentovat první dalekohled. Od té doby se toho mnoho změnilo, a dalekohledy od té doby urazily dlouhou cestu, ale princip dalekohledu je pořád stejný – pomocí dvou soustav čoček nebo zrcadel umožňuje optické přiblížení.

V našem e-shopu najdete širokou nabídku kvalitních dalekohledů vhodných k nejrůznějším účelům. Pořídíte u nás dalekohledy se zoomem, díky kterým si pozorovaný objekt pěkně přiblížíte, binokulární dalekohledy i dalekohledy na jedno oko, známé jako monokulární dalekohledy. Seženete tu jak profi dalekohledy na pozorování ptactva, tak i malé dalekohledy vhodné do divadla či dalekohledy pro děti, myslivce, námořníky nebo turisty.

Abyste si dobře vybrali, je potřeba vědět, co potřebujete. Neplatí totiž, že čím větší je přiblížení, tím lepší je i dalekohled. Paradoxně je tomu přesně naopak, větší přiblížení ubírá na kvalitě obrazu, šířce zorného pole i světelnosti. To v některých případech nevadí, ale například pro myslivce by byl takový dalekohled k ničemu.

Vybrat vhodný dalekohled není pro laiky nic snadného, nebojte se nás proto zeptat. Rádi vám s výběrem pomůžeme.

Fixní zvětšení: 8
Průměr objektivu (mm): 56
filtrovat produkty
Počet produktů: 10
Řazení
Produktů na stránku