Vybrali jsme pro vás
(zvětšení × průměr objektivu)
Kategorie
Cena
Značka
                             
Zvětšení
Zoomovací zvětšení
Průměr objektivu (mm)
Konstrukce
Šířka zorného pole (m/1000m)
Minimální ostřící vzdálenost (m)
Hmotnost (g)
g
Ostatní vlastnosti

Kapesní dalekohledy

Kapesní nebo také kompaktní dalekohledy jsou díky své velikosti vyhledávanou výbavou malých průzkumníků, turistů i milovníků kultury a sportu. Kapesní dalekohledy jsou ideální volbou pro běžné uživatele, kteří nechtějí za dalekohled utratit velké peníze. Mnohdy jsou schopny poskytnout stejné zvětšení jako tradiční dalekohledy, ale vyrábí se v menším provedení a z lehčích materiálů. V nabídce máme levné kapesní dalekohledy i ty dražší od renomovaných firem Bresser, Eschenbach, Fomei, Levenhuk, Nikon, Olympus, Swarovski Optik a dalších.

Oproti profesionálním dalekohledům mají nižší světelnost, ale tento nedostatek dohání svou nízkou hmotností, kompaktností a také nižší pořizovací cenou.

Mezi nejznámější zástupce této kategorie jistě patří divadelní kukátko, které si dámy a pánové často nosí do divadla či do opery. Malé dalekohledy bývají postaveny na principu, který použil pro své dalekohledy už Galileo Galilei v 17. století. Jsou zde použity konkávní čočky, není tedy třeba použít pro korekci obrazu optický hranol.

Vybrat vhodný dalekohled není pro laiky nic snadného, nebojte se nás proto zeptat. Rádi vám s výběrem pomůžeme.

filtrovat produkty
Počet produktů: 133
Řazení
Produktů na stránku
strana: 1